Monday, December 27, 2010

Maailmassa kasvaa toiveita
täyttävä puu,
onhan se totta,
mutta omaa toivettaan
se ei voi toteuttaa,
ei kävellä pois
niiden luota jotka kiertävät sitä.
Vain kasvaa, kasvaa.



m.rekola

Wednesday, December 22, 2010

Tuesday, December 21, 2010

Monday, December 20, 2010

Sunday, December 19, 2010

Friday, December 17, 2010

Cate Le Bon - Shoeing the Bones from Ewan Jones Morris on Vimeo.

Sinä et koskaan saa niin hellyyttä
et koskaan niin kuin lumisateelta
tuhansia tuhansia hetkituhansia

- Mirkka Rekola -


(You will never get so much tenderness,
never like from a snowfall
thousands and thousands moment thousands)

Thursday, December 16, 2010

Tuesday, December 14, 2010

Monday, December 13, 2010

Wednesday, December 8, 2010

Tuesday, December 7, 2010

Monday, December 6, 2010

Sunday, December 5, 2010

Saturday, December 4, 2010

Thursday, December 2, 2010